6 грудня в Україні щороку відзначають День Збройних Сил України.
Виставка стіннівок до Дня Збройних сил України
У День Збройних сил України пропонуємо 12 важливих фактів, які ви могли не знати про українську армію:
- За даними рейтингу мiжнародної компанiї "Global Firepower", у 2017-му році українська армія посідає 30-те місце зі 133 армій держав світу.
- Після розпаду Радянського Союзу армія України була однією з найпотужніших у Європі, оскільки успадкувала ядерну зброю та відносно сучасні зразки озброєння та військової техніки.
- На час проголошення Україною незалежності чисельність військ в Україні сягала майже мільйона (980 тисяч осіб). У жовтні 2017-го чисельність Збройних сил України наблизилася до максимально передбаченої законом позначки в 250 тисяч осіб.
- Українська армія була першою у світовій історії, яка добровільно відмовилась від володіння ядерною зброєю. Станом на 1 червня 1996 року на території України не залишилося жодного ядерного боєзаряду або боєприпасу.
- У березні 2014-го в період анексії Криму Україна втратила приблизно 85% кораблів свого флоту, ключові військово-морські бази та розвинену інфраструктуру для базування флоту на території півострова. Штаб ВМС України був перенесений в Одесу. За даними Global Firepower, на сьогодні загальні військово-морські активи України становлять 25 одиниць, серед них: 1 фрегат ("Гетьман Сагайдачний"), 1 корвет, 3 сторожові кораблі та 1 військовий корабель. Військово-морські сили ЗСУ сьогодні налічують приблизно 11 тисяч особового складу.
- Першим українським генералом, який ніколи не служив в радянській армії став Олег Мікац – у серпні 2015-го йому було присвоєно звання генерал-майора.
- Станом на березень 2017-го в Збройних силах України проходили військову службу та працювали 54 тисячі жінок, з них понад 20 тисяч є військовослужбовцями. Проте в українські армії на сьогодні немає жодної жінки зі званням генерала.
- У жовтні 2013-го президент-втікач Віктор Янукович скасував призов на строкову військову службу. Проте у травні 2014-го після перемоги Революції гідності призов на строкову військову службу був відновлений указом виконувача обов'язків Президента України Олександра Турчинова.
- 5 липня 2016 року Президент України Петро Порошенко затвердив документ "Предмети уніформи і знаки відмінності Збройних сил України", яким прибрав радянські п'ятикутні зірки з погонів українських військових. Тепер на погонах українських армійців з’явились відзнаки у формі ромба. Розробляючи оновлену символіку на погонах українських військових, фахівці взяли до уваги історичні відомості та традиції української армії ще з часів Запорізької Січі.
- У січні 2016-го в Україні були створені Сили спеціальних операцій (ССО) – окремий рід сил ЗСУ, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Вони мають спеціальні можливості у сферах розвідки, прямих акцій та військової підтримки для виконання складних, небезпечних, інколи політично чутливих операцій, що проводить командування ССО. Все заради єдиної мети – знищення ворога держави.
- У 2017-му радянська традиція відзначати день десатника в Україні 2 серпня відійшла в історію. 21 листопада в Україні з'явилось нове свято – День десантно-штурмових військ. Блакитні берети замінили на бордові із новим беретним знаком.
- На сьогодні українська армія є єдиною в Європі та однією з небагатьох у світі, яка веде сухопутну війну – гідно протистоїть ворогові та відстоює територіальну цілісність держави.
Немає коментарів:
Дописати коментар