Учителі математики та інформатики Іванова Людмила Володимирівна та Губенок Наталія Володимирівна разом зі своїми учнями 21 квітня відвідали фестиваль STEM освіти, який проводився у обласному палаці дітей та юнацтва. На фестивалі відвідали майстер-клас з літтерінгу, побачили роботу 3D-принтера, покерували роботами, долучилися до проводення дослідів з хімії та фізики, на виставці, яку представив факультат харчових технологій ЧДТУ, дізналися як перевірити якість молока, сметани, чаю та різних м'ясних виробів. Отримали багато цікавої та корисної інформації.
Сторінки
▼
субота, 21 квітня 2018 р.
вівторок, 10 квітня 2018 р.
Екскурсії під час весняних канікул
Учні 8-А класу (класний керівник Міщенко О. Г.), 8-Б класу (класний керівник Іванова Л. В.), 8-В класу (класний керівник Губенок Н. В.) та 7-Б класу (класний керівник Зеляк А. Г.) відвідали у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, на Валу) унікальну експозицію «Корони світу», де представлені вінці та корони не тільки різних країн, але й різних континентів і різних епох.
Діти познайомилисьз зібранням вінців минулих епох, корон, головними уборами духовних та світських лідерів різних країн світу, зниклих цивілізацій. В експозиції представлено більше 70-ти шедеврів, частина з яких є оригіналами, частина є копіями та реконструкціями корон, що знаходяться у музеях Австрії, Італії, Великобританії, Франції, Румунії, Єгипту та інших країн світу, а частина є реконструкціями корон, що вже на сьогодні втрачені і не існують у світі.
Презентуються вінці, серед яких особливо слід відзначити корони Святого Володимира — Хрестителя Русі і Анни Візантійської, які на віки вперед вирішили духовну долю нашого народу. Реконструкція корон X-XI ст. Святого Володимира і Анни Візантійської до цього часу у нашій державі не проводилась і не має аналогів. У цьому проекті реконструкція корон Святого Володимира і Анни Візантійської зроблена вперше. Основою послужили фрески, монети (злотники і сребреники) та візантійські пам’ятки.
В експозиції презентуються корона короля Данила Галицького, а також імператорські головні убори, зокрема, Наполеона, Російської та Римської імперій. Окрім того, на виставці представлені: Великобританія, Греція, Польща, Румунія, інші європейські країни. Окремою складовою експозиції виступають іменні головні убори церковних владик, вінчальні вінці. Серед корон стародавнього світу є реконструкції корон Нефертіті, Тутанхамона, царів Шумеру та Ассирії. Також вражаючими уяву є головні убори володарів величних цивілізацій Америки – ацтеків, майя, інків та інші експонати.
Діти із захопленням слухалии екскурсовода. До речі, Чернігів - третє місто України, в якому презентується ця виставка.